Akademia z okazji Święta Szkoły i Narodowego Święta Niepodległości

Data: 11.11.2021 r., godz. 21.59    250
10 listopada w Szkole im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r., odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości. Była to kolejna okazja aby przypomnieć i uświadomić naszym uczniom, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Ten dzień był szczególny, także z jeszcze jednego powodu. Po raz pierwszy dane nam było w gronie uczniów i nauczycieli obchodzić Święto Szkoły. Podczas uroczystości uczczono pamięć wszystkich, którzy odważnie stanęli do walki przeciw Armii Czerwonej w sierpniu 1920 roku – zarówno znanych nam z imienia i nazwiska, ale także tych bezimiennych bohaterów tamtych dni.
W trakcie występów uczniowie naszej szkoły aktywnie włączali się w śpiewanie patriotycznych pieśni takich jak: „Rota” czy „Legiony” oraz uroczyście zaśpiewali hymn szkoły i hymn narodowy. Szczególnie zapadnie wszystkim w pamięć Pantomima w wykonaniu klasy 3b.
Przez cały tydzień można było podziwiać wystawy poświęcone m.in. wydarzeniom Bitwy Warszawskiej, okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz współczesne mundury żołnierza Wojska Polskiego. 

 

Dagmara Kowalska